Adsense Ödemelerini Yapılandırma

Adsense Ödeme hesap ayarları


Google Adsense, Blogger reklamcılık ağının vazgeçilmeyen alt yapısından biridir. Yeni açtığınız blog ile yazılarınızı yazmaya başlayıp, temanızı olgunlaştırdıysanız ; Kazançlar sekmesinde, Adsense hesabına kayıt işlemlerinizi başlatarak blogunuz da reklamların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Blog yazılarınızla eş zamanda çalışan reklamlara tıklandığında belirli süre içinde kazanç sağlamaya başlarsınız. Belirlediğiniz limite ulaştığınızda, Adsense hesap bilgilerinizde ödeme yapabilmesi için, size uyarı niteliğinde bir mesaj bırakır.
Bırakılan bu mesaj hesap bilgilerinizi yapılandırmanız içindir.

Adsense’nin size ödeme yapabilmesi için hesabınızı nasıl yapılandıracaksınız ;
1. Blog’unuza giriş yapın
2. Blog panelinde Kazançlar sekmesini açın. Adsense tarafından sizi uyaran bir yazı metni göreceksiniz. Yazı metni şuna benzer ;


3. Kumanda panelini görüntüle, tıklayın. Adsense sitesine yönleneceksiniz.
4. Sitede Hesap ayarları → Ödeme ayarları sekmesine gelin
5. Ödeme yöntemini düzenle tıklayın → Sizi şöyle bir pencere karşılacak ;
Ödeme ayarları → Ödeme türünü seçin

Bu pencerede EFT ile ödeme almak istiyorsanız herhangi bir değişim yapmadan devam et sekmesi ile ilerleyin,
6. Banka hesap bilgileri karşınıza çıkacak. Ödemenin yapılmasını istediğiniz bankanızın bilgilerini gireceksiniz. Pencere görüntülerini resimde inceleyin.
Adsense’nin ulaşabileceği, Banka hesap bilgileriniz

Hesap sahibi adı : Otomatik gelir
Hesap takma adı : Daha önceden bir ad belitti iseniz yazın. Yada farklı bir isim yazın ve bir yere not alın. örnek : Blog adını yazın.
Banka : İşlem yaptığınız banka adını bulun
Şube : İşlem yaptığınız şube adını seçiniz.Merkez yada sanayi şb. olabilir.
İban no : Bankanızdan gelen ekstradan bulabilirsiniz.
BIC : Uluslar arası ticari işlemlerde kullanılan ifadedir. Google Adsense için BIC Kodları Listesine verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.
Tüm yazılanları doldurduktan sonra devam et sekmesine tıklayın.
7. Adsense banka ödeme bilgileri gönderildi bilgisi karşınıza çıkacak.Çıkan pencereyi aşağıda inceleyelim.

Banka hesap bilgilerinizin gönderildiği ve hesap bilgilerinizi gösteren ekranla karşılaşacaksınız.
7. Hesabınıza Google Adsense tarafından küçük miktarda bir para yatırılacak. Bu işlem hesapla sizin aranızda bir oto kontrol sağlamaktadır.
8. Yatırılan miktarı aldıktan sonra banka hesabınızı doğrulamanız için yapılması gerekenler alt sekmede mevcuttur. Bu talimatları uyguladığınızda toplam almanız gereken para hesabınıza gönderilecekdir.
9. Hesap işlemlerinde hata yaparsanız, işlemi tekrar uygulayabilirsiniz. Hatasız bir işlen yapmak için yazdıklarınızı kontrol etmenizde fayda var.
10. Online bankacılık hesabı kullanıyorsanız, hesabınızı kontrol edin ve miktarı onay kutusuna girerek belirtin.

11. Hesap işlemlerinin her ayın 15 inden önce bitirilmesi gerektiğini unutmayın.Bu tarihi geçirdiğinizde, hesabınız bir sonraki aya devreder.
Banka, EFT işlemlerinde ücret kesilmediğini biliyorum. Ancak kesin sonuç işlem anında belli olacaktır. Google Adsense’nin önerisi, para havale işlemlerinde EFT sistemlerinin kullanılmasıdır. Nedeni hızlı ve ücretsiz para transferinin sağlanmasıdır.Çekle ödeme seçerseniz 24 $ lık bir kesintinin yapılabileceğini hatırlatmak isterim.

Google Adsense hakkında güncel haberler için, Guney59 Paylaşım Blog’umu takip etmenizi, Blog ile ilgili her türlü sorularınızı yorumlar kısmından sorabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tumblr Bloguna İletişim Formu Kur

WordPress Paylaşım İconlarını Yapılandırın

Google Chrome tarayıcı 57 yeni sürüme güncellendi