Blogger şablonunu değiştirmek

şablon değiştirme

Bir çok gönüllü tasarımcı hazırladıkları veya blogger’a uyumlu hale getirdikleri şablonları internette ücretsiz olarak dağıtıyorlar. Serbest tasarımcıların ücretsiz olarak dağıttıkları bu şablonları birini bilgisayarınıza indirerek düzenledikten sonra blog’uğunuza yükleyerek benzersiz bir tasarıma kavuşabilirsiniz. 

Her hangi bir kaynaktan bulduğunuz Blogger’a uyumlu bir şablonu bilgisayarınıza indirdiğinizde genellikle “Zip” formatında sıkıştırılmış olacaktır bu dosyayı Blogger’a yüklemeden önce sağ tıklayarak ayıkla dedikten sonra açıp XML dosyayı yüklemeye hazır hale getirin.

 HTML'yi düzenle
Dosyanız hazır hale geldiyse

Kumanda Paneli → Yerleşim yolunu takip ederek buradakiHTML’yi Düzenle bölümüne geçin.

dosya seç


Bu kısım diğer bölümlerde yapılan değişiklikleri kodlanmış olarak görebildiğimiz bölüm. Ayrıca burada şablonunuzu düzenleyip kodlarına müdahaleler de bulunabilmenizi sağlayan birde modül bulunuyor.

şablonu seç

Bu işlemlere başlamadan önce Tam Şablonu Yükle yazan bağlantıyı kullanarak mevcut şablonunuzu yedekleyebilir ve her hangi bir aksiliğe karşı yapmış olduğunuz tüm işlemleri geri alabilirsiniz. Dosya Seç yazan butonuna basarak bilgisayarımızdaki “XML” şablonu işaretleyip Yüklebutonuna basarsanız şablonunuz kolayca yüklenecektir. Yükleme işlemi bittikten sonra yapmanız gereken şablonu kaydetmek.


kaydet


Ayrıca Btemplates bir birinden farklı yüzlerce Blogger şablonunu bulabileceğiniz güzel kaynaklardan birisi.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tumblr Bloguna İletişim Formu Kur

WordPress Paylaşım İconlarını Yapılandırın

Google Chrome tarayıcı 57 yeni sürüme güncellendi